Sitemizde 57 Kategoride Toplam 721 Filme 2927 Yorum Yapılmış.

Sessizliğin Kardeşleri 2018 Sansürsüz izle – Türkiye Kardeş Belgesel Filmleri

Film Bilgileri

Sessizliğin Kardeşleri 2018 Sansürsüz izle – Türkiye Kardeş Belgesel Filmleri
720p

Kürt tabanlı bir film olan ve Kars’ta yaşayan iki kardeşin hayat hikayesinin beyaz perdeye yansıtıldığı Sessizliğin Kardeşleri sansürsüz izle adlı filmin bütçesi yapımcılar tarafından 6.000.000 TL olarak açıklanmıştır. Sessizliğin Kardeşleri izle adlı film sinemalar da 2.783.894 kişi tarafından izlenmiştir.

 

Sessizliğin Kardeşleri tek parça izle

 

Filmin konusundan siz değerli izleyicilerimize kısaca bahsetmemiz gerekirse, Mehmet adında bir yazar dünya genelinde kendi adını herkese duyurduktan sonra doğup büyüdüğü köyü ziyaret etmeye karar verir. Aynı zaman da bu köyde yaşayan kuzenlerini de görmek isteyen Mehmet, onların ilginç hayatını da bir kitap yazabileceğini de düşünmeye başlar. Fakat köye gittikten sonra kuzenlerin Çao ve Hasan’ın köylğ halk tarafından son derece seviliyor olmasına çok şaşırır. Mutluluk anlarında yada yaşadıkları herhangi bir duygu da oldukça farklı hareketlere ve düşüncelere sahip olan bu iki zıt kardeş, tek özellikleri olarak sağır ve dilsiz olmaları ile ön plana çıkmaktadırlar. Sağır ve dilsiz olmalarına rağmen köyde herkes ile anlaşabilen bu iki kardeş, köylü halka da bu el hareketleri ile anlaşma mantığını öğretmişlerdir. Köyde herkes Kürtçe ve Türkçe’den sonra bu dili 3. bir dil olarak konuşmaya başlamışve bu dilin bulucusu olarak bu iki kardeşe son derece saygı duymuşlardır. Kuzenlerinin evşne giden Mehmet, bunlar ile iki günü evde geçirdikten sonra köyü kendisine gezdirmelerini ister. Bu iki kardeş uzun zaman sonra kendilerini ziyarete gelen ilk akrabaları olan Mehmet’i son derece saygılı ve sevgi ile karşılamışlardır. Köyün en güzel yerlerini Mehmet’e gezdiren ve aynı zaman da onu tüm köylü halk ile tanıştıran iki kardeşin el hareketleri ile köyün her halkı ile anlaşması Mehmet’inde gözünden kaçmaz. Köylülerden kuzenleri hakkında bilgiler alan ve el hareketleri hakkında da detaylı şeyler öğrenen Mehmet, bu kuzenlerinin bu kadar akıllı olmasına anlam veremez. En sonnda bu köye yerleşmeye karar veren Mehmet, Çao ve Hasan’ın hayatlarını kaleme alarak onların belgesel filmini çekmek için hazırlıklar yapmaya başlar. Sessizliğin Kardeşleri tek parça izle adlı film de iki kardeşin hayatta kalma azmini büyük bir saygı ile izleyeceksiniz.

 

Kürt insanlarının hayatlarının da kesim kesim anlatıldığı Sessizliğin Kardeşleri full hd izle adlı film sitemize hd kalite de ve 720p olarak eklenmiştir. Aynı zaman da bu filme benzer bir film daha izlemek isterseniz Kırlangıçlar Susamışsa adlı filmimize de göz atabilirsiniz.

Benzer Filmler