Sitemizde 57 Kategoride Toplam 721 Filme 2927 Yorum Yapılmış.

Lion izle 2016 tek part full hd dram filmi

Film Bilgileri

Lion izle 2016 tek part full hd dram filmi

2016 yılında çekilen ve ülkemizde 3 Şubat 2017 tarihinde vizyona girecek olan Lion izle filmi dram kategorisinde yer alan ve birçok kitle tarafından büyük övgüler alan harkulade bir yapım. İmdb tarafından 8.0 gibi ortalamanın üstü bir puana layık görülen yapım, aynı zamanda 6 dalda oscar adaylığı ve 26 ödül alarak ne kadar kaliteli bir senaryoya sahip olduğunuda kanıtladı.

 

 

Yönetmenliğini Top of the Lake ve Love My Way gibi yapımlardan tanıdığımız başarılı ve genç yönetmen Garth Davis üstlenmektedir. Başrollerinde ise hepimizin yakından tanıdığı ve ABD sinemasına adını altın harflerle yazdırmış güzel ve başarılı oyuncu Nicole Kidman ve yine Milyoner ve Chappie gibi başarılı yapımlardan başrol almış genç ve yakışıklı oyuncu Dev Patel yer almaktadır. Film Hindistan’ın fakir bir kasabasında başlamaktadır. 5 yaşında olan ve Hintli bir fakir ailenin en küçük çocukları olan Saroo, birgün ağabeyini karşılamak için kasabalarında bulunan tren garına gider. Burada ağabeyini beklerken bir an aksilik ve dalgınlık neticesinde kendisini hiç tanımadığı bir şehre giden trenin içinde bulur. Bu evinden kilometrelerce uzakta bulunan şehir Kalküta şehridir. Bu şehirde yapayalnız kalan küçük Saroo, günlerce sokaklarda perişan bir şekilde hayatta kalma mücadelesi verecektir. Daha sonra devlet tarafından farkedilen Saroo, bir yetimhaneye yerleştirilir. İlerleyen zamanda Avustralyalı çok zengin ve kültürlü bir aile olan Brierley ailesi tarafından evlat edinilen Saroo’nun hikayeside bu dakikadan sonra başlayacaktır. Çok iyi şartlarda bu zengin ailenin yanında gençlik dönemlerini geçiren Saroo, tam 25 yıl sonra gerçek ailesini bulmak için hikayeye başladığı yere yani Hindistan’a geri dönecektir. Muhteşem bir senaryo ile adeta sizi ekranlarınız karşısına kilitleyecek olan Lion Türkçe dublaj izleme avantajı ile karşınızda.

 

Seyrederken göz yaşlarınıza mani olamayacağınız ve film bittikten sonra bile etkisinden çıkamayacağınız bu sürükleyici dram filminde Saroo’nun hikayesi sizi derinden etkileyecek. Saroo Brierley’nin gerçek hayatından uyarlanarak beyaz perdeye taşınan bu muhteşem Lion filmini kaçırmamanızı tavsiye eder, mutlu seyirler dileriz.

Benzer Filmler